6.10.17

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος, για δεύτερη φορά Παγκόσμιος Πρωταθλητής Χειροπάλης

Ο εκ Σελιάνας καταγόμενος πρωταθλητής, Γιώργος Χαραλαμπόπουλος, απέδειξε με το «καλημέρα» ότι ήταν σε εκπληκτική κατάσταση, αφού κέρδισε κάθε αντίπαλο, φθάνοντας αήττητος μέχρι και τον μεγάλο τελικό, στο πολυπληθέστερο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης, της W.A.F όλων των εποχών με 2.000 και πλέον αθλητές, που διεξήχθη στην Βουδαπέστη.  Στον τελικό, πραγματοποιώντας μια συγκλονιστική εμφάνιση, απέδειξε ότι διαθέτει ένα από τα δυνατότερα χέρια στον κόσμο, αφού κατέκτησε την 1η θέση, φέρνοντας το χρυσό μετάλλιο στην χώρα μας. Επιστροφή εκεί που του αξίζει, επιστροφή στην κορυφή… Είναι η 2η φορά που ο «Τιτάνας» Γιώργος Χαραλαμπόπουλος στέφεται Παγκόσμιος Πρωταθλητής, αφού είχε κατακτήσει ξανά τον τίτλο στην Μαλαισία το 2015.